אתר שנעלם מגוגל

האתר שלי או דפים ממנו נעלמו מגוגל, ממה זה יכול לנבוע?

תשובת מדריך קידום אתרים inlight :

ענישה בגוגל

זוהי התוצאה המוחזרת עבור אתר שנעלם לחלוטין מגוגל

כאשר אתר או דף ממנו נעלמים מגוגל, יכולים להיות לכך מספר סיבות עיקריות :

בעיה טכנית - גוגל לא מצליח לגשת אל האתר בגלל בעיה מסוימת בשרת. לדוגמה, אם בוצעו שינויים באתר או שהדף לא היה זמין במשך הרבה מאוד זמן, גוגל יכול להסיר אותו מהאינדקס. זה בדרך כלל המצב הפשוט יותר מכיוון שמדובר בתקלה טכנית שניתן לפתור אותה בקלות. לעיתים הדף המדובר יופיע בכלי מנהלי האתרים ולידו ציון של סוג השגיאה.

ענישה ברמת האתר השלם – כאשר גוגל מעלים אתר שלם לצמיתות מן האינדקס, בדרך כלל מדובר בענישה ידנית או אוטומטית שנובעת מכך שהאתר עבר על אחד הכללים המנחים של גוגל למנהלי אתרים. לדוגמה, ייתכן שהאתר מכר או קנה קישורים. במקרה כזה, אפשר לבדוק את הדבר באמצעות הקלדת הפרמטר site: ולאחר מכן כתובת האתר (לדוגמה site:inlight.co.il). אם לא מופיעה שום תוצאה, כנראה שהענישה היא ברמת האתר כולו.

אם אכן נראית התראה בכלי מנהלי האתרים, כנראה שמדובר בענישה ידנית. גוגל מנסים לספק כמה שיותר הסברים בנוגע לסיבות שהובילו לענישת האתר, אך ניתן לבקש מהם מידע נוסף.

בכל אופן, גם אם לא קיבלתם הודעה שכזו, תוכלו להשתמש בטופס הנ"ל אם אתם סבורים שהאתר שלכם נענש שלא בצדק (הטופס עובד כאמור רק על אתרים מאומתים).

"ענישה" ברמת הדף הבודד – אם ישנו דף מסוים שנראה כאילו אילו מופיע בגוגל ואין לידו שום שגיאה בכלי מנהלי האתרים, יכולות להיות לכך כמה סיבות :

1.בוצע קידום יתר על העמוד ולכן הוא ירד למקום מאוד נמוך ופשוט לא נראה על פני השטח. לדוגמה, הפצצנו את העמוד בקישורים.

2.יש דף שדומה לו מאוד באותו האתר ולכן גוגל מחליט להציג רק גרסה אחת שלו. במקרים נדירים יותר, כאשר בונים אתר חדש במקום אתר ישן ולא מבצעים את ההפניות כפי שצריך, הרי שגוגל עשוי להציג רק את אחד האתרים על מנת להימנע מהצגת תוצאות כפולות.