כלים לבדיקת דירוגים

אילו כלים קיימים ברשת לבדיקת דירוגים של אתרים?

תשובת מדריך קידום אתרים inlight

ברשת קיימים מספר כלים לבדיקת דירוגים, אלו הם העיקריים שבהם :

1.בראש ובראשונה, בתוך כלי מנהלי האתרים ניתן לראות את המיקום הממוצע של כל שאילתא. המיקום הממוצע הוא לא מיקום שנבדק על ידי תוכנה אוטומטית, אלא המיקום הממוצע עבור כלל המשתמשים שהגישו את אותה השאילתא וראו את האתר בתוצאות החיפוש. באופן פרדוקסלי, זהו למעשה מקום "מדויק" יותר מאשר רוב התוכנות האחרות שהמיקומים שלהם הם קבועים.

2.Free Monitor for Google (קישור להורדה) – זהו כלי בסיסי למדי שהיתרון המרכזי שלו שהוא בחינם. הכלי מאפשר לחפש דירוגים של 100 תוצאות ראשונות בכל אחד מאתרי גוגל המקומיים כולל עברית. החסרון המרכזי של הכלי שהוא לא תמיד מספק תוצאות ויש לעדכן אותו לעיתים קרובות. בנוסף לכך, הוא מתעלם מתוצאות ורטיקליות כמו תמונות או וידאו, ולכן המיקום שהוא מדווח עליו יכול להיות נמוך יותר מהמיקום בפועל. למשל, הוא עלול לדווח על מקום 10, אבל למעשה התוצאה כבר נדחפת לעמוד השני וזה הבדל עצום…

3.Cuterank – זהו עוד כלי חינמי , אך מתקדם הרבה יותר מכיוון שהוא יכול לבדוק מספר מנועי חיפוש במקביל. עם זאת, הגרסה החינמית שלו יכולה לבדוק אתר אחד בלבד, ולכן היא לא מתאימה למקדמי אתרים מקצועיים אשר מנהלים מספר פרויקטים במקביל.

למהדורת הפרו (59.99$) יש כמה תכונות נוספות חשובות :

  • סידור של הנתונים על פני גרף וצפיה בנתונים היסטורים (תוכנות אחרות משוות את הדירוג הנוכחי אך ורק לדירוג הקודם)
  • בדיקה מתוזמנת של מילות מפתח
  • בדיקת מילות מפתח על שרת פרוקסי (בדיקה כאילו המחשב עצמו נמצא במדינה המקומית)
  • ניהול יומן SEO, כך שאפשר לדעת כיצד פעולות מסוימות השפיעו על הדירוגים
בדיקות דירוגים בגוגל

צילום מסך – תוכנת CuteRank

4. Rank Ranger – עוד תוכנה טובה שהיא בעצם שרות רשת, והיתרון המרכזי שלה נעוץ בכך שהיא מסוגלת להסיר דירוגים כפולים או דירוגים של אתרים שיושבים על אותו סאב דומיין, והיא כנראה אחת התוכנות הבודדות שמתחשבות במיקומים של Google Places, כך שהיא נותנת תמונה מדויקת הרבה יותר של מי שמקדם אתרים מקומיים כמו אתרים של צימרים, בתי מלון, מסעדות וכו'.

5. Advanced Web Ranking – זוהי ככל הנראה אחת התוכנות המקיפות ביותר למקדמי אתרים, וכלי בדיקת הדירוגים שלה הוא רק אחד מני כלים רבים שהיא מציעה. תוכלו לבדוק את מיקומי האתר שלכם על גבי ציר הזמן, להשוות אותו לאתרים מתחרים (שאותם התוכנה מלקטת באופן אוטומטי משאילתות החיפוש) וגם לראות את התקדמות המתחרים על ביטוי ספציפי.

כמו כן, תוכלו להיעזר בתוכנה גם למעקב אחרי נתוני האנליטיקס, להגדיר עדכונים אוטומטיים ואפילו לעקוב אחרי הקישורים שלכם (בעזרת כלי חיצוני שמתממשק לתוכנה). גרסה 11 של התוכנה מציגה גם מראה עדכני ומלוטש. התוכנה עולה כמה עשרות דולרים לשנה (תלוי במספר המשתמשים ובפונקציות הנדרשות), וניתן להוריד גרסת הדגמה מאתר התוכנה.

בדיקת דירוגים בגוגל

צילום מסך – Advanced Web Ranking

כמובן שבשוק קיימות תוכנות רבות נוספות לבדיקת מיקומים, וחיפוש בפורומים ישראלים או בפורומים בחו"ל ייתן מגוון גדול מאוד של תוכנות והמלצות נוספות.