בחירת שם דומיין

כיצד בוחרים שם דומיין מתאים?

תשובת מדריך קידום אתרים inlight:

בחירת שם דומיין מתאים לאתר אינטרנט חשובה משתי סיבות עיקריות : מיתוג של האתר ודירוגו במנועי חיפוש.

מבחינת מיתוג, מומלץ לבחור בשם קליט וזכיר שמורכב לכל היותר משתי מילים. אחת המילים צריכה לשדר  פלפול או להוות משחק מילים על המילה השניה. לדוגמה, הדומיין facebook.com נקרא בהתחלה thefacebook.com, אבל התחילית the הושמטה לאחר זמן קצר מכיוון שהיא הפכה את הדומיין למסורבל מדי. הביטוי facebook אולי מוכר לתלמידי קולג'ים רבים בארצות הברית, אבל למי שלא שמע עליו מקודם, מדובר בשם מסקרן שגם אפשר לזכור בקלות.

לגבי מילות מפתח, ניתן להשתמש באחת ממילות המפתח של האתר, אך לא להגזים עם מספר מילות המפתח בדומיין ובוודאי שלא להשתמש בביטוי מדויק בן 3-4 מילים אותו רוצים לקדם. למידע נוסף אודות מילות מפתח ודומיינים, קראו כאן.

מבחינת סיומת הדומיין, רצוי לבחור בסיומת המתאימה לקהל היעד של היעד כמו co.il לאתר הפונה לישראלים או co.uk לאתר הפונה לתושבי הממלכה המאוחדת. אתרים שפונים לכל העולם יכול להשתמש במגוון של סיומות בין לאומיות שגוגל מפרטת בעמוד העזרה הרשמי שלה. עם זאת, רצוי שלא להתפתות לדומיינים שהמחיר שלהם זול מדי וזאת מכיוון שגוגל לעיתים מזהה אותם כסיגנל לספאם (הרבה מאוד מקדמי אתרים קונים את הדומיינים האלו בזול ובונים עליהם אתרים עם תוכן באיכות ירודה במהירות הבזק.