גוגל +

למה בתור מקדם אתרים חשוב, לי להיות פעיל בגוגל פלוס?

קישורים מתוך עמוד פרופיל אישי בגוגל פלוס

דוגמה כיצד ניתן להשתמש בגוגל פלוס להוצאת קישורים

תשובת מדריך קידום אתרים inlight :

ניתן להגיד כי גוגל פלוס היא התשובה החברתית של גוגל לפייסבוק וזאת מכיוון שגם גוגל מתחילה להבין את החשיבות שבקשרים חברתיים בין אנשים ובעיקר המלצות על אתרי אינטרנט ותכנים מעניינים באינטרנט שלא מועברים דרך קישורים בתוך אתרי אינטרנט. בעוד הגישה של גוגל לשיתופים (לייקים) של פייסבוק היא מוגבלת, הגישה שלה לתכנים בתוך גוגל פלוס אינה מוגבלת.

מבחינת השפעה ישירה על SEO, לגוגל פלוס יש כמה השפעות עיקריות :

1.האיחוד שנעשה זה מכבר בין Google Places לבין Google + Local העביר את ממשק הניהול של Google Places אל תוך גוגל פלוס!

2.כאשר אדם מסוים משתמש בתג ה – Authorship והתמונה, מעבר לתמונה שלו שמופיעה ליד תוצאת החיפוש עצמה, מצוין גם מספר האנשים שהוא נמצא במעגל שלו. כלומר, לתוצאה כזו תהיה סמכותיות גדולה יותר מבחינת הגולש.

3.ניתן לצרף קישורים עם אנקור לכל אתר אינטרנט שרוצים מתוך פרופיל הגוגל פלוס הפרטי תחת שדה "מידע" (כמובן שרצוי שלא להגזים). יש לדעת כי ישנו הבדל בין אתרים בו הגולש כותב (שמסומנים ב – nofollow) ובין קישורים רגילים שנמצאים בחלק התחתון יותר והם אינם nofollow (ראו תמונה).

4.פוסטים של קהילות ציבוריות בתוך גוגל פלוס מתאנדקסים בגוגל, והמיוחד הוא שאם משתמש מסוים רשם פוסט בתוך קהילה, הקישור יפנה לפרופיל שלו וכך יעלה עוד יותר את הדירוג של הפרופיל האישי שלו בתוצאות החיפוש של גוגל (להרחבה על הנושא, מומלץ לקרוא את המדריך הנהדר של אנידור חקק ב – AskPavel).

5.כאשר משתמש מסמן +1 על פוסט או דף אחר באינטרנט, דף זה יזכה לדירוג גבוה יותר אצל אנשים המחוברים אל אותו האדם דרך שירותים שונים של גוגל. עם זאת, זה לא תמיד קורה. לדוגמה, בעבר היו רואים את זה יותר בגוגל ישראל, וכעת זה מופיע בעיקר בגוגל.קום. בכל מקרה, מומלץ מאוד לשים בכל אחד מדפי האתר שלכם כפתור שיתוף הן לגוגל פלוס והן לפייסבוק.

6.ניתן לחבר דפי גוגל פלוס לאתרי אינטרנט חיצוניים כך שהם יופיעו לצד האתר בתוצאות ויתפסו יותר נפח חיפוש, עם זאת, הדף עצמו חייב קודם כל להיות מאומת באמצעות קוד PIN שנשלח אל כתובת העסק הפיזית.

בכל אופן, מומלץ לכולם להמשיך ולהתעדכן בחדשות המעודכנות ביותר לגבי גוגל פלוס ב – inlight ואתרים נוספים, וזאת מכיוון שנראה שגוגל פלוס כאן כדי להישאר, ובניגוד למספידים המוקדמים שלה, היא בהחלט מספקת לגוגל כלים רבים לשיפור עתיד החיפוש