עדכון גוגל : 17 במאי 2013 – גיוון יתר בתוצאות (שוב)

ב – 17 במאי גוגל הודיעה על עדכון שנועד לתקן תופעה מרגיזה בתוצאות החיפוש של אתרים שהופיעו שוב ושוב בעיקר בדפי התוצאות העמוקים יותר (דף שני ומעלה).  לפי מאט קאטס, השינוי לא אמור לבטל את התופעה לחלוטין, אלא לדאוג לכך שהיא תקרה רק פעם אחת ותתבסס על היסטורית החיפוש של המשתמש. כך למשל, אם חיפשתי במקרה "חידוש ספות" ונתקלתי בארבעה עמודים שונים מאותו אינדקס של בעלי מקצוע, אז בפעם הבאה שאני אחפש ביטוי דומה, אני כבר אראה מגוון רחב יותר של תוצאות.

במהלך השנים גוגל שינתה את ההתייחסות שלה אל הצגת מספר עמודים מאותו הדומיינים :

בתחילה לא הייתה מגבלה כלל והדבר גרם ללא מעט ספאם בתוצאות החיפוש.

לאחר מכן, גוגל גרמה לכך שיופיעו רק שתי תוצאות מכל דומיין, אבל לא אם מדובר בכמה סאב דומיינים. גם תופעה זו גרמה ללא מעט ספאם מכיוון שמקדמי אתרים פשוט התחילו לפתוח עוד ועוד סאב דומיינים לכל אתר!

בתגובה לכך, גוגל שוב פעם הרחיבה את מספר התוצאות מכל דומיין ל 3 או 4, אבל רק בעמוד הראשון, כאשר בעמודים הבאים לא הייתה מגבלה של ממש. עכשיו מקדמי האתרים אולי היו מרוצים, אבל הקהל הרחב ממש לא… בתגובה לכך, גוגל שיחררה כעת את העדכון הנוסף שנועד לטפל בעמודים הנמוכים יותר.

כמובן שזו לא סוף הסיפור מכיוון שמקדמי אתרים יכולים עדיין לפתוח מספר עמודים שונים ולשים בכל אחד מהם תוכן אחר, וכך בעצם להמשיך "לשלוט" בתוצאות החיפוש. עם זאת, אין ספק שכיום, לאחר אינספור עדכוני פנדה ושני עדכוני פינגווין גדולים, זו תהפוך להיות משימה קשה הרבה יותר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>