דחיקת תוצאות שליליות

איך אני נפטר ממידע שלילי שפורסם עלי או על לקוח שלי בגוגל?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight :

בעיקרון אי אפשר להסיר מידע שלילי מגוגל, אלא אם כן הוא עונה על הדרישות של "הזכות להישכח", וגם זה רק באירופה בלבד. לעומת זאת, מה שכן אפשר לעשות זה לנסות ולדחוק את התוצאות השליליות כלפי מטה באמצעות קידום של תוצאות חיוביות יותר. קידום המוניטין האישי שלכם ברשת חשוב לא רק למקרה של תוצאות שליליות, אלא גם אם אתם רוצים שמי שיחפש אתכם ברשת יגיע למידע אמין ורלוונטי שיש לכם שליטה עליו.

ניתן לעשות זאת במספר אופניים :

1.קידום פרופיל אישי או דף עסקי ברשתות חברתיות – יצירת פרופיל פייסבוק אישי או דף עסקי בעל גוון חיובי וקידום שלו כלפי מעלה במעלה תוצאות החיפוש : לעמודים ופרופילים בפייסבוק יש נטייה טבעית להתברג במקומות גבוהים בתוצאות החיפוש ולכן אין זו משימה כל כך קשה. כמובן שצריך להעלות פוסטים על בסיס יום יומי ולהגיב בחזרה למי שמגיב להם כדי שהפעולה אכן תשיג את מטרתה.

בנוסף לפייסבוק, אסור להתעלם גם מלינקדין שהיא רשת חברתית עסקית ומגוגל פלוס שהיא הרשת החברתית של גוגל ולכן מקבלת עדיפות מסוימת בתוצאות החיפוש. בכל רשת שאתם לא בוחרים להשתמש, חשוב שכל המידע אותו אותם מוסרים יהיה שלם ועדכני (כולל תמונות פרופיל כמובן)

2.העלאת סרטונים ליו-טיוב – העלאת סרטונים ליו-טיוב היא תמיד רעיון טוב מכיוון שהם מושכים את תשומת ליבו של הגולש ויש להם אפקט ויראלי. רצוי שהסרטון יהיה קשור לתחום המקצועי שלכם כדי שידגיש את המעלות שלכם ויעיד על אמינותכם. את הסרטון ניתן מאוחר יותר להפיץ במקומות אחרים ברשת באמצעות הטמעה שלו.

3.יצירת בלוגים אישיים – יצירת בלוגים אישיים בשירותים כמו בלוגר, WordPress.com או דה מרקר קפה יכולה לתרום לגיוון חיובי של תוצאות החיפוש מכיוון שאנחנו למעשה "רוכבים" על גבי פלטפורמות שונות באינטרנט ומנצלים את הכוח שלהן. חשוב שבכל נכס כזה יהיה תוכן שונה, בין אם מדובר בטקסט, תמונות או קטעי וידאו מוטמעים.

4.אתר בית אישי – אתר בית אישי הוא הנכס הכי חשוב שלכם ברשת מכיוון שיש לכם שליטה מלאה עליו. אם עד היום האתר שלכם היה ריק מתוכן או שלא היה לכם כלל אתר, זה הזמן לעשות לו מקצה שיפורים ולהציג את עצמכם בצורה מרשימה ומכובדת, כולל מידע ביוגראפי, דרכים ליצור קשר ורשימת לקוחות או המלצות. את האתר גם קל יחסית לקדם באופן אורגני בגוגל על השם שלכם מכיוון שזהו לרוב לא ביטוי תחרותי כל כך.

5.גוגל לעסקים – באמצעות אתר "גוגל לעסקים", אפשר לחבר עסקים פיזיים אל גוגל פלוס, גוגל מפות ותוצאות החיפוש הראשיות של גוגל. השירות נותן יותר נראות לעסק, כולל אפשרות להעלות גלריה של תמונות ולקבל ביקורות גולשים, לפרסם פוסטים ועוד.