החלפת אתר והשפעה על הדירוג

מהי הדרך המומלצת ביותר להחליף אתר ישן באתר חדש?

תשובת מדריך קידום אתרים inlight

כאשר מחליפים אתר ישן באתר חדש, מדובר בדרך כלל בכמה מקרים שונים :

1.החלפת הדומיין בלבד

2.החלפת תכני האתר

3.שילוב של השניים

הכלל החשוב ביותר לזכור הוא שברגע שאנחנו לא אומרים לגוגל שהחלפנו עמוד X בעמוד Y, אנחנו למעשה מאבדים את כל כוח הקישורים שהיו לעמוד הקודם.

אם כל מה שביצענו זו החלפת של הדומיין, הרי שעלינו ליצור רשימת הפניות מסוג 301 מכל העמודים הישנים לעמודים החדשים כאשר אנחנו שומרים כמובן על שמם המקורי.

במקרה ואנחנו מחליפים את תכני האתר או משנים עיצוב, עלינו לדאוג לכך שהאתר החדש יהיה לא פחות אינפורמטיבי ומלא בתוכן מהאתר הישן. אם אנחנו מסירים חלקים שלמים מהאתר הישן מבלי להוסיף תכנים, עלינו לקחת בחשבון שגם התנועה אליו עלולה להיפגע מכיוון שיש פחות שאילתות רלוונטיות אשר יובילו לאתר החדש.

כמו כן, במצב מספר 3, לא בטוח שנוכל ליצור הפניות 301 אם העמודים באתר החדש לא ממלאים את אותם התפקידים כמו באתר הישן. לכן נצטרך לבנות מערך חדש של קישורים או לדאוג לכך שהקישורים הישנים יובילו אל העמודים החדשים.

מספר פעולות נוספות שיש לבצע :

במקרה והאתר החדש אכן נמצא על דומיין שונה, יש לאמת אותו בכלי מנהלי האתרים דרך תפריט "תצורה" ו – "שינוי כתובת". כמו כן, יש לעדכן את גוגל על מפת אתר החדשה מכיוון שכעת היא תופיע על כתובת אחרת. בנוסף, אם יש ברשותכם את היכולת לבנות סקריפט פשוט שבודק את כל ההפניות מהאתר הישן לחדש, עשו זאת. (רוב הכלים ברשת דורשים מכם להקיש כתובת אחת כל פעם ולכן הם אינם נוחים במיוחד).