הפניות 301 ו 302

מה ההבדל בין הפניה 301 ו 302 לתג קנוניקל ומתי משתמשים בכל אחת מהן?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

הפניות מסוג 301/302 נועדות לציין  עמוד שמחליף לחלוטין עמוד אתר אחר, בעוד תג קנוניקל נועד לציין דף שמעתיק את התוכן של דף אחר באופן מלא או חלקי, אבל לא נועד להחליף אותו.

מתי נשתמש בכל אחת מההפניות?

הפניה מסוג 301

נשתמש בהפניה הזו כאשר יש לנו דף חדש בכתובת חדשה או באתר חדש שהחליף לחלוטין את הדף באתר הקודם. כאשר גוגל קורא את ההפניה הזו, הוא יודע שמדובר בהפניה קבועה ולכן הוא מחליף את הדף הנוכחי בדף החדש גם באינדקס שלו.

למרות שמדובר בהפניה קבועה – גוגל ממליצים להשתמש בה גם כאשר רוצים להפנות את הגולשים מאתר רגיל לאתר סלולרי. (לדוגמה מ – mydomain.com או m.mydomain.com). במקרה הזה, גוגל יודע שמדובר בשני אתרים שונים מכיוון שההפניה פועלת רק כאשר גולשים ממכשירים ניידים.

הפניה מסוג 302 / 307

זו הפניה זמנית ומומלץ להשתמש בה רק כאשר יש בעיה זמנית באתר.

תג קנוניקל

נשתמש בתג קנוניקל כאשר יש לנו עמוד באתר שמשכפל עמוד אחר ואין לנו רצון או אפשרות לאחד את שניהם. במקרה הזה גוגל יאנדקס את שני הדפים, אבל יציג בתוצאות החיפוש את הדף שאותו הגדרנו כמקור. כמו כן, במקרים בהם אין שום אפשרות לבצע הפניה רגילה מסוג 301 או 302, גוגל מאפשרים להשתמש בתג גם בין שני דומיינים שונים, אך מדובר במוצא אחרון בהחלט ולא בדרך עבודה מומלצת.

על אודות מיכל כהן

מייסדת ומנהלת חברת WebGuru (וובגורו) לקידום אתרים בגוגל, הקמת אתרים ושירותים נילווים. עוסקת ב SEO ושיווק באינטרנט החל מ 2007, מהנדסת תוכנה וסטטיסטיקאית (B.Sc אונ' ת"א), נשואה ואמא ל 3. עוד על מיכל באתר וובגורו