יחס קישורים נכנסים ויוצאים

מה צריך להיות היחס בין קישורים חיצונים לפנימיים והאם באמת יש מצבים של יותר מדי קישורים?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

למען האמת, אין יחס קבוע ומומלץ בין מספר הקישורים הפנימיים ומספר הקישורים החיצונים. קישור פנימי הוא קישור שתפקידו לתת לגולש את האפשרות לנווט לחלק אחר באתר, גם בלי לדעת את הכתובת המדויקת של הדף אליו הוא רוצה להגיע. לכן, ברוב המכריע של המקרים, כל התפריטים באתר יהיו מורכבים מקישורים פנימיים ורצוי שלא להגביל את מספרם.

תפקיד נוסף של הקישורים הפנימיים הוא לקשר מתוך הטקסט של הדף הקיים אל דף אחר רלוונטי לנושא של הדף הנוכחי. למרות שאין מגבלה על כמות הקישורים הפנימיים בהם אפשר להשתמש בתוך הטקסט, רצוי לשמור על מספר סביר של כמה קישורים בודדים. הסיבה לכך היא שכל פעם שהגולש מועבר לעמוד אחר, הוא מאבד את הדף הנוכחי או פותח את טאב של הדפדפן. אם אנחנו מציעים לגולש יותר מדי קישורים פנימיים, הוא עלול ללכת לאיבוד ולאבד פוקוס.

קישור חיצוני זהה לקישור פנימי, אבל הוא מקשר לאתר בכתובת אחרת באינטרנט. ישנה סברה שקישור חיצוני הוא כביכול מזיק מכיוון שהוא מוציא את הגולש מן האתר. הסברה הזו נכונה רק חלקית מכיוון שאם אנחנו מפנים את הגולש למקור מידע מהימן, הוא עשוי להחשיב את האתר שלנו כנקודת יציאה טובה לאתרים אחרים ולחזור אליו פעם נוספת. הדבר החשוב הוא להקפיד על זיקה חזקה בין האתר המקשר לאתר המקושר ולא ליצור סתם רשימה  של קישורים שאין ביניהם קשר. כמו כן, רצוי שלא להתפתות להחלפות קישורים סתמיות רק כדי ליצור עוד קישורים חיצונים.

לסיום, רצוי לשמור על מספר סביר של קישורים בכל עמוד. גוגל מציינים את המספר 100, אבל מדובר בהערכה בלבד והכוונה היא פשוט לא ליצור עמודים שיש בהם יותר קישורים מטקסט. מעבר לכך, כיום גוגל מתייחס בצורה חשודה לאתרים שיש בהם בעיקר קישורים יוצאים במספרים גדולים מדי, גם אם אתרים כאלו קוראים לעצמם "אתרי אינדקס".