קניית קישורים ויצירת קישורים אוטומטים

קניית קישורים ויצירת קישורים אוטומטים – האם זה באמת שווה את הסיכון וכמה גוגל באמת יודע?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

קניית קישורים ויצירת קישורים אוטומטים היא אחת הטכניקות הוותיקות ביותר להעלאת דירוגים של אתרים במנועי חיפוש בדרך מהירה יחסית : במקום לנהל משא ומתן של מספר ימים אודות החלפת קישורים "ולהסתכן" בהוצאת קישור מן האתר, פשוט משלמים לאתר אחר על מנת שיקשר לאתר מסוים תמורת סכום כסף חד פעמי או קבוע (על בסיס חודשי).

גוגל שמה לעצמה כמטרה להילחם בקניית קישורים מהסוג הנ"ל והיא אף מזהירה את כל בעלי האתרים שקניית קישורים אל האתר שלהם או מכירת קישורים לאתרים אחרים, תוביל להורדת הדירוג של האתר שלהם ואף להרחקתו מהאינדקס. אותם כללים חלים על קישורים הנוצרים בצורה אוטומטית דרך תוכנות מסוימות ונשתלים באתרים עם מערכת ניהול תוכן חדירה.

למרות האזהרות המרובות של גוגל, קניית ומכירת קישורים עדיין פופולארית למדי בזירות מסוימות כגון אתרי קזינו, אתרי תרופות ואתרי מסחר בבורסה. אתרים אלו מתבססים בדרך כלל על מדדים כמותים ומנסים לתפוס כמה שיותר גולשים על מנת להפנות אותם לאתרים גדולים יותר שהם אתרים לבנים יחסית (לעיתים הקישורים יהיו קישורי Javascript או שההפניה תתבצע באמצעות אתר מתווך). ההנחה היא שאם ישנם 1000 אתרים שכולם שייכים לאותה החברה, עשרה אתרים שיענשו אינם מהווים בעיה חמורה כל כך.

הטענה העיקרית נגד הגישה הזו היא שגוגל יודע לזהות קשרים בין אתרים גם כאשר אלו נמצאים תחת מספר שכבות עומק ואתרים מסווים. לכן, הפלה של אתר אחד יכולה לגרום לתגובת שרשרת ולהפיל את כל האתרים ברשת שנוצרה.

קניית קישורים עבור אתרים בודדים

מכיוון שבקניית קישורים עדיין טמון סיכון רב, מומלץ מכל וכל שלא לרכוש קישורים עבור אתרים אותם רוצים לקדם בצורה עצמאית או אתרים של לקוחות. הסיכוי שדווקא אחד האתרים האלו ייענש בדרך כלל לא שווה את הסיכון ואת עוגמת הנפש שעלולה להיגרם ללקוח או אובדן ההכנסות מן האתר.

כיצד גוגל יכול לזהות קישורים אוטומטים וקישורים קנויים?

קישורים מהסוג הנ"ל הם בדרך כלל קישורים באיכות נמוכה והאלגוריתם של גוגל לא צריך להיות מתוחכם מדי על מנת להסיק זאת. לדוגמה :

1.קישור קנוי בדרך כלל לא יהיה קשור לטקסט שמסביבו או שיימצא בפסקה קצרה מאוד של טקסט

2.קישור קנוי עשוי להפנות לאתר דל מאוד בתוכן למרות שהאתר ממנו יוצא הקישור הוא דווקא אתר איכותי הרבה יותר. ההיגיון הפשוט אומר שהמצב צריך להיות הפוך…

3.קישורים אוטומטים בדרך כלל אינם קשורים לאתר ממנו הם יוצאים מכיוון שהתוכנות האוטומטיות אינן עושות אבחנה בין אתר לאתר ומרבית האנשים שמפעילים אותן לא מקדישים מחשבה רבה לסינון האתרים מבחינה נושאית.

לסיכום וכפי שניתן להיווכח, קניית קישורים ויצירת קישורים אוטומטית בהחלט יכולה להיות מזוהה על ידי גוגל, ולכן מדובר בפרקטיקה מסוכנת שמומלץ לא להשתמש בה.

 בונוס – קישורים מתבניות או מאמרים

באוקטובר האחרון, נשאל מנהל מחלקת הספאם של גוגל, מאט קאטס , אודות קישורים היוצאים מתבניות של אתרים או מאמרים שיווקים. בנוגע לקישורים אלו, קאטס הבהיר באופן ברור שמבחינת גוגל מדובר בקישורים קנויים לכל דבר ועניין מכיוון שהם לא אורגנים ולא עברו עריכה שהתאימה אותם לאותו אתר ממנו הם יוצאים.

על אודות מיכל כהן

מייסדת ומנהלת חברת WebGuru (וובגורו) לקידום אתרים בגוגל, הקמת אתרים ושירותים נילווים. עוסקת ב SEO ושיווק באינטרנט החל מ 2007, מהנדסת תוכנה וסטטיסטיקאית (B.Sc אונ' ת"א), נשואה ואמא ל 3. עוד על מיכל באתר וובגורו

תגובה אחת על קניית קישורים ויצירת קישורים אוטומטים

  1. פינגבאק: PageRank - מדריך קידום אתרים Inlight

סגור לתגובות.