מפת אתר

האם זה נכון שרק אתרים חדשים צריכים מפת אתר ואיך בדיוק אני שולח אותה לגוגל?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

מפת אתר בכלי מנהלי האתרים

הגדרת מפת אתר בכלי מנהלי האתרים של גוגל

תפקידה של מפת אתר הוא להורות לגוגל אילו עמודים בדיוק קיימים באתר ומהו הנתיב המדויק שלהם. כאשר גוגל סורק אתר מסוים בפעם הראשונה, צריכות לעבור מספר סריקות עד שהוא יכול לזהות באופן נכון את מבנה האתר ולאנדקס את כל הדפים שבו. זאת כמובן בהנחה שהאתר בנוי בצורה נכונה לגוגל ואין בו דפים כפולים או עמודים שנמצאים עמוק מדי בתוך האתר. כאן למעשה נכנס תפקידה של מפת האתר אשר עושה לגוגל את העבודה ומפרטת בעבורו את כל הדפים שעליו לסרוק. לכן, מפת אתר אכן חשובה במיוחד לאתרים חדשים.

עם זאת, חשוב לדעת שגם באתרים ותיקים חשוב שתהיה מפת אתר וזאת מכמה סיבות :

1.במידה ולאתר נוספים עמודים חדשים , לא כדאי לקחת את הסיכון יפספס את העמוד החדש בסריקה הבאה שלו, במיוחד אם העמוד החדש לא מקושר מעמוד הבית. (דוגמה לכך יכולה להיות עמוד מאמרים הנמצא בתוך קטגורית מאמרים מסוימת).

2.במידה והאתר עבר שינוי מבני, מפת האתר יכולה לעזור לגוגל למצוא את כל העמודים החדשים שנוספו או שכתובתם שונה (אם כי תמיד עדיף לבצע גם הפניות לעמודים החדשים)

3.במידה ורוצים לציין מדיה עשירה כגון וידאו או תמונות כך שיופיעו בתוצאות החיפוש, יש להשתמש במפת אתר מיוחדת המציינת שמדובר בסוגי מדיה שונים מסתם טקסט.

על מנת לשלוח את מפת האתר לגוגל, יש לגשת לתפריט אופטימיזציה ולתת תפריט Sitemap

על אודות מיכל כהן

מייסדת ומנהלת חברת WebGuru (וובגורו) לקידום אתרים בגוגל, הקמת אתרים ושירותים נילווים. עוסקת ב SEO ושיווק באינטרנט החל מ 2007, מהנדסת תוכנה וסטטיסטיקאית (B.Sc אונ' ת"א), נשואה ואמא ל 3. עוד על מיכל באתר וובגורו