נפח מילות מפתח

האם יש כלי מדויק יותר לבדיקת נפח של מילות מפתח ומה בנוגע לחיפושים בסלולר?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

מכיוון שכל הנתונים אודות כמות החיפושים של כל מילת מפתח הוא נתון פנימי של גוגל, אין למעשה כלי שאינו של גוגל ויכול לתת הערכה מדויקת יותר בנוגע לכמות החיפושים של מילת מפתח מסוימת. עם זאת, חשוב לזכור שהנתונים שמופיעים בכלי מנהלי האתרים הם ממוצעים לכל חודשי השנה ולכן בהחלט יכול להיות שיהיו הבדלים בין חודש לחודש.

ישנם שני כלים אחרים של גוגל שיכולים לתת הערכה מדויקת יותר לגבי מילות מפתח :

1.Google Trends (לשעבר Insights for Search) – הכלי הזה אמנם לא נותן מספרים מדויקים, אבל הוא כן יכול להצביע על שינוי מגמה בנוגע למילות מפתח לפי מדינות או שפות בפרק זמן מסוים (החל משבוע ועד כל השנים החל מ – 2004). הנה למשל מה שקורה כאשר מחפשים "פריצה פייסבוק", שימו לב שיש עליה בשבוע הראשון של אפריל, כשבוע לפני הפריצה של ההאקרים הפרו פלסטינאים.

טרנדים ומגמות למילות מפתח בגוגל

טרנדים למילות מפתח בגוגל

2.כלי מנהלי האתרים – את כלי מנהלי מכירים רבים, אבל לא כולם יודעים שזהו בעצם הכלי היחיד שמאפשר לראות כמה אנשים בדיוק נחשפו לאתר לאחר שחיפשו מילת מפתח מסוימת. בהנחה שהאתר נמצא בעמוד ראשון עבור מילת מפתח מסוימת, אפשר לדעת פחות או יותר מה הפוטנציאל הכללי של הכניסות מאותו הביטוי. עם זאת, חשוב לזכור שהאתר לא יופיע בהכרח בעמוד ראשון כל הזמן, ולכן גם את מספר החשיפות כאן יש לקחת בערבון.

דבר חשוב נוסף : יש להבדיל בין מספר החשיפות הכולל (ליד החץ האדום) ומספר החשיפות לכל דף בנפרד (בכחול)

כמות חשיפות בכלי מנהלי האתרים

חיפוש נפח של מילות מפתח באמצעות המידע שמופיע בכלי מנהלי האתרים

לגבי מילות מפתח סלולריות : גם כלי מנהלי האתרים וגם כלי מילות המפתח מאפשרים לסנן לפי חיפושים סלולריים בלבד. בכלי מנהלי האתרים יש לבחור במסננים -> אינטרנט. בכלי מילות המפתח יש לבחור באפשרויות מתקדמות ומסננים ואז בהתקנים. בכל אופן, הנפח הכללי כולל בתוכו כבר את נפח החיפוש בניידים והנפח בניידים אינו מתווסף אליו.

סינון חיפושים מהתקנים ניידים

סינון מילות מפתח לפי חיפושים מהתקנים ניידים בלבד

על אודות מיכל כהן

מייסדת ומנהלת חברת WebGuru (וובגורו) לקידום אתרים בגוגל, הקמת אתרים ושירותים נילווים. עוסקת ב SEO ושיווק באינטרנט החל מ 2007, מהנדסת תוכנה וסטטיסטיקאית (B.Sc אונ' ת"א), נשואה ואמא ל 3. עוד על מיכל באתר וובגורו