סינון ספאם באנאליטיקס

אני רואה הרבה כניסות מאתרים ששולחים לי תנועה עם נתוני גלישה לא תקינים כמו משך שהייה מאוד קצר באתר או אחוז נטישה מאוד גבוה של מעל 90%… חלק מהאתרים האלו נמצאים במדינות שבכלל לא אמורים להיות לי מהן כמעט מבקרים בגלל שהאתר שלי הוא בעברית…

 כשאני ניגש לאתרים האלו, אני רואה שאני מופנה לכל מיני אתרי קניות או אתרים חשודים אחרים.

מה עושים כדי להיפטר מהספאם הזה?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight :

אלו הם בדרך כלל אתרים שמייצרים אליכם תנועה מזויפת מתוך רצון למשוך אתכם אליהם ולפתות אתכם במוצר כלשהו במקרה הטוב, או להדביק אתכם בוירוס במקרה הרע. לכן, רצוי לא להיכנס כלל לאתרים האלו, אלא לזהות אותם מבעוד מועד באמצעות התנהגויות מוזרות של הגולשים מהם, כפי שהצגנו בפתיחה. לפעמיים הנתונים נראים בסדר כדי להקשות עליכם לזהות אותם כספאם, אבל שם האתר עצמו מספיק כדי לעורר חשד. (לדוגמה – www.Get-Free-Traffic-Now.com).

על מנת להתגבר על התופעה, צריך פשוט ליצור מסנן באנאליטיקס. המסנן הזה אמנם לא יחסום את אותם אתרים מלהפנות אליכם, אבל ההפניות האלו כבר לא יופיעו באנאליטיקס, לא יטרידו ולא יסכנו אתכם יותר.

יש שתי דרכים לעשות זאת : הראשונה ליצור מסנן ידני לכל אתר בנפרד, זו הדרך הבטוחה ביותר, אבל גם הארוכה ביותר. הדרך השנייה היא הדרך האוטומטית שבה בעצם גוגל מפעיל בעבורכם את הפילטרים ברמת התצוגה

הדרך הידנית

יש להיכנס לאתר הבעייתי ושם לבחור במנהל מערכת לאחר מכן בכל המסננים. עכשיו יש ללחוץ על כפתור New Filter (מסנן חדש)

כעת הגענו למסך הגדרת המסנן. תחת "שם הפילטר" נקיש לשם הנוחות את שם האתר כפי שהוא מופיע באנאליטיקס. תחת סוג מסנן נבחר במותאם אישית.

עכשיו נוכל לראות שהטופס מעט השתנה ונוסף לנו שדה חדש בשם שדה המסנן ובתיבת הבחירה נבחר ב-"הפניה". בשלב האחרון, תחת "דפוס המסנן", נקיש את שם האתר כפי שהוא מופיע בדו"ח (אין צורך ב-http://www …).

כעת כל מה שנותר לעשות זה להוסיף את המסנן לתצוגה הראשית שלנו (בדרך כלל "All Web Site Data") ולשמור בכפתור למטה… (לחצו על התמונה להגדלה)

spam-yadani

הדרך האוטומטית

גם כאן צריך להיכנס למסך הניהול, ותחת "הצג" בצד השני של המסך בוחרים בהגדרות תצוגה. תחת התצוגה בה אתם משתמשים בדרך כלל (לרוב היא תקרא "All Web Site Data") נסמן את תיבת החיפוש תחת "בוטים" ולאחר מכן נלחץ  על שמור.

סינון ספאם אוטומאטי

מי שעדיין נתקל בבעיות עם אחת מן הדרכים, יכול לשלב בין שתיהן על מנת לקבל סינון מקסימלי כנגד בוטים.