קישורים מפורומים ומאמרים

האם קישורים מפורומים ומאמרים עדיין שווים משהו ומה לגבי מאמרים משוכפלים בכמה אתרים?

תשובת מדריך קידום אתרים Inlight:

בשנה האחרונה שומעים יותר ויותר מקדמים מנוסים, וגם מתחילים שסיימו קורס קידום אתרים, שמזהירים על כך שקישורים מפורומים ואתרי מאמרים איבדו את הערך שלהם, ולא רק זאת, אלא שהם גם מסוכנים לקידום של האתר ועשויים לגרום לו לנזק.

לפני שמכלילים את כל הקישורים האלו כקישורים שאין בהם ערך, חשוב להבין שבמשך שנים מקדמי אתרים השתמשו בפורומים ואתרי מאמרים לרעה ויצרו תכנים באיכות נמוכה. מתוך התכנים הללו הם "הוציאו" קישורים שכיום נחשבים לקישורי זבל.

האמת היא כמובן מעט יותר מורכבת : כל קישור צריך להימדד לגופו ובעיקר לפי המאמר או הטקסט בו הוא נמצא. לדוגמה, מאמר מקורי ובעל ערך מוסף שמופיע באתר מאמרים עם חשיפה רבה בתוצאות החיפוש, בהחלט יכול להיות יעיל לתהליך קידום האתר. לעומת זאת, קישור שנמצא בתוך מאמר משוכפל וכולל הרבה מאוד מילות מפתח, הוא כנראה קישור לא טוב שגם לפני שנה ושנתיים, לא היה טוב במיוחד לקידום.

הדבר נכון גם לגבי פורומים : קישור שיוצא מאזור החתימה ואין לו קשר נושאי לתוכן של ההודעה, כנראה לא ייראה לגוגל כקישור טבעי. לעומת זאת, קישור מתוך תוכן של הודעה ארוכה שגולשים אחרים מגיבים אליה, יכול להיות מועיל בעבורם ולכן גוגל כנראה גם יתייחס אליו ככזה.

מעבר לכך, כאשר מעבירים עבודה של בניית קישורים לגורם חיצוני, חשוב לעקוב ולדגום לפחות 5-10 קישורים שונים על מנת להעריך את איכות העבודה. שני מקדמים שונים יכולים להשיג תוצאות שונות לחלוטין גם אם הם משתמשים באותו מקור ממש.

על אודות מיכל כהן

מייסדת ומנהלת חברת WebGuru (וובגורו) לקידום אתרים בגוגל, הקמת אתרים ושירותים נילווים. עוסקת ב SEO ושיווק באינטרנט החל מ 2007, מהנדסת תוכנה וסטטיסטיקאית (B.Sc אונ' ת"א), נשואה ואמא ל 3. עוד על מיכל באתר וובגורו